• Telefon : 533 391 42 13
  • Pazartesi Hariç : 10:30 - 17:50
  • Adres : Bağlıca Mh. 1249. Sk. B Blok 1-A
Aden Kids Club Bilingual Program

Bilingual Program

İki dillik” (bilingualism), iki farklı dilde iletişim kurabilme becerisi anlamına gelmektedir. Doğdukları andan itibaren iki farklı dil konuşulan ortamda büyüyen çocuklar doğal bir şekilde iki dili de edinebilmektedirler. Bilingual (çift dilli) eğitim programı, çocukların yaşları ile paralel bilişsel gelişimlerine uygun biçimde belirlenmiş akademik ve sosyal kazanımlarını, hem ana dillerinde hem de yabancı dilde doğal, interaktif ve iletişimsel olarak doğal ortamlarında edinmelerini amaçlamaktadır.

Erken yaşlarda bilingual  (çift dil) eğitiminin çocukların zihinsel esneklik, soyut düşünce, problem çözme ve hızlı öğrenme becerilerine olduğu kadar hem akademik hem de sosyal gelişimlerine olumlu etkileri olmaktadır. Çift dilli çocuklar üzerinde yapılan tüm araştırmalar, bu çocukların bilişsel gelişimlerinin daha üst düzeyde olduğunu göstermektedir. 0-6 yaş döneminde çocukların beyninde pek çok nöron gelişir ve yapılanır. Çift dilli büyüyen çocukların çok daha gelişmiş nöron bağlantıları olduğu tespit edilmiş olup, ilerleyen dönemlerde akademik başarılarının daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Çift dilli çocuklar, her iki dilin de inceliklerini ve özelliklerini sözel ve yazılı iletişimde rahatlıkla kullanabilmektedirler. Aynı zamanda matematik becerilerinde de oldukça olumlu ilerlemeler gözlenmektedir.

Aden Kids Club, kurulduğu günden itibaren bilingual (çift dil) sistemini benimsemiş olup, bilingual sistemini mevcut programlarının içine 3 ayrı şekilde entegre etmiştir. Bunlardan ilki, haftalık grup atölyelerinde dönüşümlü olarak yapılan İngilizce ve Fransızca atölyeleriyken; birebir yabancı dil özel programı tamamen ‘’programı alan çocuğa’’ özel olarak hazırlanmaktadır. Bilingual Grup Programı da özellikle mevcut atölye programının yabancı dil üzerinden ilerlemesini tercih eden ailelerimiz için grup atölyesi şeklinde, belirli gün ve saatler doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu programda yine Aden Kids Club’ın birbirinden eğlenceli ve sayısız atölyeleri yabancı dil ile gerçekleştirilmektedir. Program yaş grubuna göre 1 saat ile 2,5 saat arasında değişmekte olup; 18-24 ay, 25-41 ay, 42-59 ay, 60-71 ay ve +6 yaş şeklindedir.

Düzenli aralıklarla yapılan Aden Kids Club Yabancı Dil Konuşma Kulübü de bilingual sistemimizin bir parçasıdır.

Haberdar Olun :)